Veebiprogramm "Nüüd Ma Tean ja Oskan!"

Haabersti Vene Gümnaasiumi projekti “Nüüd Ma Tean ja Oskan” raames ilmus esimene veebisaade, kus arutati lastega erinevaid ohutusega seotud teemasid nii kodus kui ka tänaval.

Esimese programmi raames, kangelased Znayka ja Umeika vestlesid zoom-i kaudu meie kooli 1. ja 2. klassi õpilastega koduohutuse teemal, arutasid torke- ja lõikeriistade ning elektriseadmete teemal, mõistatasid mõistatusi, osalesid liikumispausil „Wheel of Names“ programmi kaudu, ning töötoas valmisid käsitööna enda lemmik raamatu järjehoidjad. Znayka ja Umeika kuulutasid välja konkursi: „Kõige loovam, ilusaim ja maitsvaim võileib“. Valmistades enda võileiba lapsed saavad veel kord tuletada endale meelde lõike-torkeriistade (noad) ning elektriseadmete turvalise kasutamise põhimõtteid (röster ja pliit).

Läbiviidav kooliprojekt käsitleb koduvaldkonna teemasid, tehakse juttu erinevatest majapidamises kasutuses olevatest vahenditest- teravad ja kuumad esemed, pööratakse tähelepanu ka tuleohutusele. Mööda ei minda ka ohutust käitumisest internetis, kiusamine ja kokkupuuted võõraste inimestega tänaval.