Projekt "Take the Green Challenge!"

Meie kool on Nordplus Junior programmi raames toimuva rahvusvahelise projekti „Take the Green Challenge!“ koordinaator. Meie partner: Kedainiai Language School, Leedu. Projekti eesmärk on arendada keskkonnateadmisi läbi metsavööndi (Kėdainiai piirkond) ja rannikuvööndi (Läänemere Tallinna piirkond) seoste uurimise. Huvitav ja põhisündmus projektiprogrammis on õpilaste rühmade vastastikune vahetus: 10 õpilast vanuses 16-17 hakkab elama Leedu peres, et õppida paremini tundma Leedu kultuuri ja traditsioone ning täiendada oma inglise keele oskust. Töökeeleks projektis on inglise keel. Projekti periood 1. september 2022 - 30. august 2023

17. - 21. oktoobril kümme meie kooli õpilast osales Kėdainiai keeltekooli projektitegevustes. Üritused olid korraldatud nii, et meie õpilased saaksid võimalikult hästi tutvuda Leedu eakaaslaste koolieluga. Õpilased töötasid traditsioonilise käsitöö keskuses "Arnetų namas", proovisid kätt "Radvilų klubas", külastasid linna nimelist raamatukogu. M. Dauksi Kėdainiais koostas erinevaid projekti teemaga seotud ülesandeid, arutas ja analüüsis keskkonnasäästliku tuleviku loomise väljavaateid. Meie õpilased külastasid vabal ajal Kedainiai vanalinna ja Kaunase linna vaatamisväärsusi.

Projektis osalejatel oli suurepärane võimalus laiendada oma kultuurilist silmaringi, tugevdada oma keeleoskust ja pädevusi Leedu kultuuri vallas.

Järgmisel kevadel teevad Kedainiai kooli 10 õpilast vastuvisiidi Tallinna. Külastuse käigus on plaanis laiendada projektitegevust, tihendada tutvusi, tutvustada neile meie kooli ja õppeprotsessi keemia, bioloogia ja inglise keele tundides. Tallinnas toimuva projektikohtumise teemaks on rannikuvööndi miljööomadused.

Õpilased ei jõua ära oodata, millal saavad kohtuda oma uute sõpradega.