Noorte foorum Mina Valin

15.märtsil 2018 toimus Haabersti Vene Gümnaasiumis noorte foorum Mina Valin. Selle aasta moto oli "Minu valik-proaktiivsus". Foorumist võtsid osa Haabersti Vene Gümnaasiumi, Karjamaa Põhikooli, Ehte Gümnaasiumi ja Mustamäe Humanitaargümnaasiumi 9.klasside õpilased.

Päeva esimeses osas said noored tutvuda 7 erineva eriala esindajaga. Oma õppe- ja karjäärivalikutest rääkis jurist LHV pangast, programeerija ettevõttest TM Development, ajakirjanik Õhtulehest, vabakutseline fotograaf ja ettevõtjast jumestuskunstnik ning ka Haabersti Vene Gümnaasiumi õpetaja. Noored tõdesid, et iga esineja teekond oli väga erinev, kuid omamoodi inspireeriv. Huvilised said esitada rida küsimusi neid paeluva eriala kohta.

Päeva teine osa oli aga otseselt seotud ürituse motoga. Noorte ülesanne oli meeskonnaga teha üks äriprojekt ning hiljem teha 2 minutiline pitch. Noored lasid oma kujutlusvõimel lennata ja sündisid sellised vahvad ideed nagu anti-ekool, tarkuse joogipudel, robot-medõde, teleporteerimise masin, allveerestoran, nutitossud ja palju muud. Seejärel said noored olla investori rollis ja anda oma väärtuslik hääl projektile, millesse neil oli kõige rohkem usku. Kõige parema projekti autorid said innustuseks ka toredad auhinnad.

Ürituse lõpus andsid osalejad ka lühikest tagasisidet, milles mainisid, et erinevate erialade esindajatega tutvumine ja nende põnevate lugude kuulmine avardas nende mõttemaailma. Nad tunnistasid, et julgevad nüüd unistada suurelt ja kuulata iga valiku tegemisel rohkem oma südant.

Täname kõiki osalejaid ja Haabersti Vene Gümnaasiumi vabatahtlikke, kes aitasid ürituse elluviimisel. Kohtume juba järgmisel aastal uuesti!