Mesimumm 2018 finaalturniir

Laupäeval, 10. märtsil toimus täppisteaduste mitmevõistluse Mesimumm 2018 finaalturniir. Kolmandas tuuris osalseid Gustav Adolfi Gümnaasium, Järveotsa Gümnaasium, Tallinna 53. Keskkool, Tallinna Juudi kool, Sofia Kovalenski Gümnaasium Leedust ja Haabersti Vene Gümnaasium.
Kolmas voor koosnes kolmest etapist. Esimene etapp toimus Tallinna Vanalinnas. Noored pidi täitma rida loomungulisi ülesandeid Tallinna südames. Võistlejad näitasid head meeskonnatöö,orienteerumise aga ka inglise keele oskust. Teisel etapil, mille nimi oli "Botaanik", tegid noored väikse uurimustöö. Huvitavad ülesanded näitasid, et isegi kõige tavalisemad puu- ja juurviljad, mida me igapäevaselt tarbime, peidavad endas midagi tundmatut, huvitavat ja salapärast.
Kolmanda etapi "Doomino" ülesanded olid heaks väljakutseks noortele matemaatikutele. Ülesande eripära seisnes selles, et küsimustest ja vastustest pidi moodustuma doomino kett nii, et viimane küsimus ja esimene vatus läheksid kokku.
Noored täitsid ülesandeid suure põnevusega. Kabinetid, milles noored täitsid ülesandeid, meenutasid mesilaste pesasid, kus iga mesilane täitis usinalt oma tööülesannet.
Selles mängus ei olnud kaeotajaid, kõik osalejad said tunnustuse ja kingituse. Kuid nagu iga võistlus, nii ka see turiniir eeldas esikolmiku väljaselgitamist.

Auhinnakohad jagunesid järgmiselt:

  • kolmanda koha sai Järveotsa Gümnaasium,
  • teise koha - Tallinna Juudi kool.
  • Võistluse võitja oli Gustav Adolfi Gümnaasium.

Suure panuse võistluse toimumisse andsid vabatahtlikud - Haabersti Vene Gümnaasiumi 10. ja 11.klassi noored.
Täppisteaduste mitmevõistluse Mesimumm osalejad ja külalised tänasid mängu korraldajaid ja Haabersti Vene Gümnaasiumi administratsiooni huvitava projekti eest ja väljendasid suurt soovi osaleda ka järgmisel aastal.