Meedia meist

Meedia meist: kaks erilist koera ja kaks erilist raamatut.Haabersti Vene Gümnaasiumis on neljandat aastat käimas lugemiskoerte projekt. Kord nädalas saavad projektis osalevad 1. klassi lapsed harjutada vahva koera seltsis lugemist. Vabatahtliku lugemiskoeratiimi kuulub koerajuht Inga Sild ja kuni eelmise aasta kevadeni tema kuldne retriiver Rianna. Alates septembrist täidab väärikasse pensioniikka jõudnud Rianna kohustusi tema rõõmsameelne tütar Mirell.

Lugemiskoerte programmi korraldaja on Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing (EATKÜ). Selle organisatsiooni tööst saab pikemalt lugeda ajakirjas Hooaeg (https://bit.ly/2OfmnAR). Kõik soovijad võivad lugemiskoertega kohtuda 14. detsembril Tallinna Kaubamajas. See on ka hea võimalus rõõmustada oma lähedasi, kirjutades südamlikud soovid heategevuslikule jõulukaardile, mille müügitulu toetab EATKÜ tegevust.

Meie kooli lugemiskoerte projekti käsitlevad ka kaks äsja Eripedagoogika ajakirjas (nr.61) ilmunud artiklit. Inga Sild arutleb projekti raamatute valiku teemal artiklis „Lugemiskoerte projekt Haabersti Vene Gümnaasiumis“ ja Tallinna Prantsuse Lütseumi õpilane James Rock jätkab raamatute teemaga artiklis „Lugemiskoerte projekt kooliraamatukogus ning eriotstarbeliste raamatute sünd“. James analüüsis oma põhikooli loovtöö raames projektis kasutatavate raamatute sobivust ja leidis, et lugemisraskustega keelekümblusklassi õpilastele jõukohast ja samas huvi pakkuvat kirjandust sisuliselt ei leidu. Kasutades illustratsioonideks oma koera fotosid, kirjutas James kaks vaimukat raamatut. „Tommi padi“ on mõeldud päris algajale ja „Tommi otsib tööd“ sobib neile, kes loevad juba ka pikemad sõnad kokku. Mõlemad raamatud andis välja kirjastus Koolibri ja mõlemad on saanud Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt soovitava märgistuse. „Tommi padi“ on ka Innove Rajaleidja poolt algajale lugejale soovitatud.

„Tommi“ raamatuid kasutatakse Haabersti Vene Gümnaasiumis nii lugemiskoerte projektis kui ka 1. keelekümblusklassi eesti keele tundides. Noore autori looming on toonud paljudele väikestele lugejatele rõõmu ja eduelamusi.