Me oleme erinevad, kuid me oleme koos

Oktoobri teisel nädalal toimus Haabersti Vene Gümnaasiumis juba XVI koolinoorte festival „Me oleme erinevad, kuid me oleme koos“, kus osalesid Eesti, Valgevene ja Ukraina õpilased . Festival ise sai alguse 1998. a., Tallinna kool – Haabersti Vene Gümnaasium osaleb selle aasta kevadest. Tänaseks on kasvanud festival rahvusvaheliseks ürituseks ja seekord olid laval lauljad, tantsijad ja näitlejad, kelle esituses võis kuulda ja näha erinevate rahvuste muusikat ja tantsu. Tervitussõnadega festivali osalejatele esinesid Haabersti Linnaosa Valitsuse juhataja asetäitja Oleg Siljanov ning Valgevene kultuuriühingu „Ljos“ folklooriansambel. Festivali kava oli huvitav ja arendav. Kultuuriliste ürituste kõrval leidis aset Haabersti Vene Gümnaasiumi infojuhi juhendamisel robootika töötuba rahvusvaheliste meeskondadele ja nende poolt ehitatud robotite võistlused. Mõnusalt esitleti festivalil lugusid oma kodumaadest.

Meie kool omalt poolt näitas MÕKi häid tavasid, mis võimaldasid noortel õppida väljaspool oma kooli, linna ja isegi riiki.

Festivali eesmärgiks on loovuse ja loomingulisuse arendamine, meeskonnatöö õppimine ja arendamine ühiste väärtuste- headuse, rõõmu, rahu ja sõpruse-kaudu. Jääme ootama järgmisi kohtumisi!

Ettevõtmist toetasid Ukraina Vabariigi Saatkond ja MTÜ Eduplaneet.


Irina Antonjuk
Haabersti Vene Gümnaasiumi direktor