Kultuurisillad sidusid Eesti ja Ukraina õpilasi

Kultuurisillad sidusid Eesti ja Ukraina õpilasi Haabersti Vene gümnaasiumi õpilaste rühm osales koostöölepingu raames kolme riigi rahvusvahelisel festivalil „Avatud kool 2018“, mis toimus Kiievis (Ukraina) 26.-31. märtsini. Festivali programm koosnes mitmesugustest üritustest. Meie õpilaste esinemine oli kui Eesti kultuuri visiitkaart: esitati Eesti heliloojate loomingut, rahvalaule ja tantse. Toimus esitlus „Eesti 100“.

Eesti, Ukraina ja Valgevene õpilased võistlesid sportlikes jõukatsumistes ja mängudes. Väga emotsionaalseks kujunes kirjandusõhtu, mis oli pühendatud Ukraina luuletaja Lina Kostenko loomingule, kus meie õpilased lugesid tema luulet eestikeelses tõlkes.

Osa festivali hõlmas projekti „Kultuuri digisild“ kaitsmist. Projekt kestis mitu nädalat, kus meie õpilased näitasid Tallinna linna ajaloolistest hoonetest fotosid, mis olid nende endi poolt pildistatud ja töödeldud GIMP programmis. Esitledes fotosid, õpilased jutustasid Tallinna vanalinna ehitiste arhitektuurist ja ajaloost. Ukraina õpilased aga koostasid Kiievi linna turismimarsruute: ajalooline, kirjanduslik ja „roheline“. Õpilaste esitlused olid väga huvitavad ja õpetlikud.

Festivali kultuuriline osa hõlmas endas ka Kiievi Ooperi teatri, draamateatri ning kondiitrivabriku „Roshen“ külastust.

Suurepärased festivali osalejate esinemised, kiievlaste külalislahkus, külluslik kultuuriline programm, aga ka kogemuste vahetamine kolleegidega hariduse valdkonnas tekitasid erinevate riikide noorte vahel kirjeldamatu peo õhkkonna. Loodame, et sellisel ettevõtmisel on tulevikku.

Irina Antonjuk
direktor
Haabersti Vene Gümnaasium