Kultuur ühendab noori

Festival Sõpruskond toimus juba XVIII korda -seekord Minskis, Valgevenemaal. Festival on aastatega kasvanud ja igal aastal üllatatakse uute rõhuasetuste ning laste etendustega. Selle aasta teema oli „ Minsk kutsub sõbrad külla“, õpilased tulid Ukrainast, Eestist ja Venemaalt.

Kultuurialase rahvusvahelise festivali Sõpruskond kavas oli mitu laulu- , tantsu- ja etenduseprogrammi. Meie õpilased tutvustasid Eesti ühte kultuuriväärtust – laulu- ja tantsupidude traditsiooni ning ajalugu. Oli ka ühine töötuba, kus erinevate riikide koolidest õpilased valmistasid präänikuid ja kaunistasid neid glasuurmustriga.

Festivali raames noored võtsid osa spetsiaalsest programmist, mis toimus mõisal Sula. Siin said lapsed teada ja näha, kuidas kujunes mõisaelu XVII sajandil , osalesid metallikoja ja savipotikoja meisterklassides, nägid kuidas oli kujundatud tolleaegne katoliiklik kool.

Ühel päeval meil õnnestus näha ka suurepärast etendust Valgevene Ooperi- ja balleti teatris – balletti „Uinuv kaunitar“.

Festivali programmis olid veel laulumeisterlikkuse klassid, näitused, vestlused...

Sõbralikus keskkonnas noored veetsid koos 5 päeva.

Konkreetse eesmärgina näevad koolid-projektipartnerid seda, et projektis osalevad õpilased ja õpetajad saavad projektitegevuste abil mõtestada omaenda ja partnerite kultuuriväärtuste üle.