„Kaitse end ja aita teist“ laager

juunil meie 6. klasside õpilased osalesid laagris „Kaitse end ja aita teist“. Laager oli läbi viidud Sisekaitseakadeemia territooriumil. Organiseerijateks olid päästjad, politsei, Maanteeamet, Suukool, Elektrilevi, Punane rist, raudtee ning muud.

Meie võistkonnas olid Alisa Zibrova, Kirill Zinovkin, Nikita Kuzmin, Jana Karžetskaja, Anastasia Polina, Darja Gafina, Ivan Fedjajev ning Roman Šitikov.

Laagril oli esitatud väga põnev programm, näiteks jalgratta vigursõit; inimesele reaalse abi andmine, kellega oli juhtunud õnnetus, kus oli vaja kõigepealt välja uurida mis juhtus, anda esmaabi ning kutsuda välja kiirabi. Veel oli vaja päästa uppujat, läbida „miinivälja“, kustutada tulekahju, oli vaja teada, kuidas käituda maa peale langenud elektrijuhtmetega, välja pääseda ümberpööratud autost ning teada kuidas õigesti hooldada hambaid. Teoreetilises osas olid viktoriinid.

Päeva lõpus olid toodud välja laagri tulemused ning väljastatud tänukirjad. Enne tulemuste väljakuulutamist esinesid lastele etteastega piirivalve koerad.

Päev oli väga õpetlik ja huvitav!