Erasmusdays 2021

Haabersti Vene Gümnaasium osales 14.-16. oktoobril esimest korda Euroopa kampaanias «#ERASMUSDAYS», mis toimub igal aastal kõikides EL riikides.

Mis see Erasmus+ programm on? Programmi nimetus tuleneb Hollandi filosoofi nimest Erasmus Rotterdamist, kes laiendades oma silmaringi ning saades uusi teadmisi, elas ja töötas paljudes Euroopa kohtades. See programm toetab Euroopa hariduse kvaliteedi tõstmist, arendab Euroopa Liidu riikide õpilaste mobiilsust ning kultuurisidemeid.

Meie koolis toimus 14. oktoobril 9.-10. klasside õpilastele üritus «Discovery of Erasmus+ programme at Haabersti Vene Gymnasium».

9 klasside õpilastele registreerimine

10 klassi õpilastele registreerimine

Meie kooli õpilased (Katerina Müür, Jelizaveta Sumskaja, Lilia Mihhalaš, Anastasia Melnik, Nikita Konopljov, Darja Fedorenko) viisid läbi üritused nn elava raamatukogu formaadis, kus „elavad raamatud“ jutustasid oma kogemustest ning elamustest, mida nad kogesid noorte vahetustel Itaalias ja Maltal, ning treeningul Tartus.

Selle kogemuse tähtis ja vajalik osa on projektipäevade raames teises riigis uue kultuuri vastuvõtmine, ühe või mitme võõrkeele omandamine, kohtumine inimestega kellel on teistsugune mõtlemine. Meie projektide peamine teema oli sotsiaalne integratsioon, mis on programmi Erasmus+ üks peamistest tunnustatud väärtustest. 9.-10. klasside õpilased huviga kuulasid meie õpilaste jutte, esitasid palju küsimusi ning kõige sagedasem küsimus oli „Kuidas saab osaleda projektides?“ Sellel aastal Haabersti Vene Gümnaasiumis esimesed projektid on olemas! Start on antud!