Avasta ja imesta 2020-2021

Jälle algas projekt „ Avasta ja imesta 2020-2021“. Haabersti Vene Gümnaasium ja Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium juba neljandat aastat viivad läbi projekti täppis- ja loodusteaduste populariseerimiseks. Projekt toimub STEM-õppe raames (Science, Tehnology, Engineering, Mathematics) ning on orienteeritud 7-8 klasside õpilastele.

Projektis osalejaid ootavad avastused füüsikas ja keemias, matemaatikas ja geograafias, bioloogias ja ettevõtluses. Projekt samuti arendab koolidevahelist õppijate suhtlemist. Sel õppeaastal projekt algas 6. oktoobril kõikidele raskustele vaatamata. Sellel päeval toimus keemia töötuba Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumis. 13.10. ja 27.10. meie koolis toimusid matemaatika töötoad „Info kodeerimine“ ja „Mõõtühikute süsteemid“.

10.11. meie gümnaasiumi ja Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi õpilased olid KULLO huvikeskuses ettevõtluskülas. Seal õppijad said rühmaülesandeid organiseerida perekonnaäri:

  • toidupood;
  • tehnikakauplus;
  • ilusalong;
  • pank;
  • küpsetiste kauplus.

Õpilastele jaotati tööülesandeid. Nad arvutasid oma kulusid ja sissetulekuid, õppisid raha säästma ja koguma, tegid järeldusi, suhtlesid ja leppisid kokku, kuulasid iga rühmaliige arvamust. Said väga palju kasulikku ja tunnetuslikku infot ning huvitavat kogemust.

Ees ootavad veel bioloogia, füüsika, geograafia ning infotehnoloogia töötoad. Selle õppeaasta meie koolist projekti osalejad on: Alisa Ivanova 7.K, Polina Karavaieva 7.K, Karina Matiišina 7.K, Polina Potapova 7.K, Mihkel Unt 7.K, Taisia Vassiljeva 7.K, Maria Ostrjakova 7.K, Karel Kolju 7.K, Maria Melnikova 7.A. Ning samuti õpetajad: Jelena Malinina (matemaatikaõpetaja) ja Svetlana Martõn (matemaatika ja bioloogiaõpetaja).

Avasta ja imesta meiega koos!