Avasta ja imesta!

Haabersti Vene Gümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium ja Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium viivad koos läbi interdistsiplinaarse projekti, mille eesmärk on tõsta õpilaste huvi täpisteaduste vastu. Projekt viiakse läbi STEM-õppe raames (Science, Tehnology, Engineering, Mathematics). Projekt on mõeldud 7.-8. klasside õpilastele. Projekti “Avasta ja imesta” raames ootab õpilasi rida huvitavaid avastusi füüsikast, keemiast, matemaatikast, geograafiast, bioloogiast ja ettevõtlusest. Projekti töökeel on eesti keel ja see aitab kaasa noorte sõnavara laiendamisele ja suurendab erinevate koolide õpilaste omavahelist läbikäimist.

Käesoleval õppeaastal projekt algas 25. septembril, kui kolme kooli õpilased külastasid Eesti Politseimuuseumi Rakveres ja osalesid kriminalistika õpitoas. Samuti on juba toimunud matemaatika õpitoad “Kodeerimistuba” ja “Mõõtühikute süsteemid”, infotehnoloogia õpituba (robotitega ja droonidega tutvumine), keemia, bioloogia ja geograafia õpitoad. 26. novembril õpilased külastasid Tervishoiumuuseumi.

Meie koolist projektis osalevad Albert Mosin (7k), Daniil Hakkinen (7k), Andrei Lartšenko (7k), Nikita Burgas (7k), Anastasia Polina (7b), Jana Majak (7b), Maksim Skakun (7b), Jegor Zenkovitš (7b) ja õpetajad Jelena Malinina (matemaatikaõpetaja) ja Svetlana Martõn (matemaatika ja bioloogia õpetaja).

Soovime lastele ja õpetajatele edu, mitmekülgseid avastusi ja uusi tutvusi!